O mNĚ

_IMG_20220811_121622

PROČ ZROVNA NORDIC WALKING?

Nordic Walking není jen fitness technika do rovin. Ti zdatnější dodají pohybu větší intenzitu, ostatním hůlky nabídnou oporu.

Naučím vás techniku správně, abyste s chůzi s holemi užívali, ne se o ně do kopce opírali a dolů je složili, jak to bývá běžné u trekingu. Zapojíte u toho zároveň až 90% svalů na těle. Výlety si tím zpříjemníte a uděláte i něco navíc pro své zdraví. 

Ve svém okolí jsem za ty roky poznala velkou spoustu značených i neznačených cest. Při jejich průzkumu jsem mnohokrát bloudila, prodírala se neschůdnými úseky či se brodila potokem, což často přineslo odměnu v podobě objevu dalšího nádherného místa. Projekt vznikl i proto, že každý nemá takový smysl pro dobrodružství nebo nechce ztrácet čas plánováním tras či blouděním.

I VY URČITĚ CHCETE VSADIT NA JISTOTU A VIDĚT TO NEJLEPŠÍ

Vybrala jsem své nejoblíbenější trasy převážně na německé straně, protože tam využijete komfort průvodce nejvíce. Cesty jsou tam hůře značené, terén je náročnější a GPS signál může mezi skalami vypadávat. Ráda vás ale provedu i po naší krásné české straně.

Výlet můžete obohatit o výuku Nordic Walking nebo o Lesní mysl.

Jdete do toho?

Jmenuji se Jitka Kočová, srdcem jsem cestovatel a dobrodruh. Pohyb a příroda je mou součástí už od dětství.

Vždy mě lákaly dobrodružné cesty do zahraničí, stopem jsem jela na jih Evropy, procestovala jsem Ameriku, Havaj, byla jsem v Kanadě nebo v Ekvádoru. Po narození dětí už na takové cesty nebyl prostor a já začala více vnímat přírodu okolo sebe.  Překvapivě jsem tady našla to saméradost z plánování cest, objevování nových míst, zajímavé zážitky, špetku dobrodružství i nádhernou divokou přírodu

KRÁSA CESTOVÁNÍ nemusí být ve velkých dálkách, to kouzlo je v přírodě jako takové, v přítomném okamžiku a v našich emocích.

A co pohyb? Vidět mě můžete na kolečkových bruslích, běžkách, na ferratách, nejčastěji ale na výšlapech s hůlkami na NORDIC WALKING. Původně jsem tuto techniku studovala jako doplněk ke své práci výživového poradce, protože je to ideální sport při hubnutí, nakonec si však hůlky podmanily i mě. Chůze je příjemná a rytmická, své výšlapy si teď užívám ještě více. Navíc přirozeně posílím svaly celého těla, rehabilituji svá dříve bolavá záda a přitom mám pocit, že lesem tančím.

Do přírody si chodím také si pročistit hlavučerpat energii. Abych tento účinek ještě prohloubila, stala jsem se certifikovanou lektorkou LESNÍ MYSLI, která mi pomáhá se ještě více propojit s přírodou i sama se sebou

Co se mnou můžete zažít?

lekce, kurz, Děčín, výlet, nejkrásnější výlet, průvodce, české švýcarsko, saské švýcarsko, průvodce, cestování, nordic walking

Náš záměr

Pomáhám zpřístupnit náročný terén Saského i Českého Švýcarska každému, pro bezpečný zážitek a aktivní odpočinek.
K tomu učím Nordic Walking, velmi efektivní techniku chůze pro zdraví, kondici i pro radost, se kterou budou výlety ještě zábavnější.

Váš přínos

Užijete si to nejlepší z Českosaského Švýcarska. Ušetřím vás hledání cest, poradím s výběrem destinací a organizací cesty.
Navíc získáte znalost techniky Nordic Walking, kterou můžete ji využívat pro zdraví a radost každý den a ještě prohloubit vnímání přírody s Lesní myslí.

Proč?