O mNĚ

Jmenuji se Jitka Kočová, srdcem jsem cestovatel a dobrodruh. Pohyb a příroda je mou součástí už od dětství.

Dříve jsem podnikala dobrodružné cesty po Evropě i Americe, na to ale po narození dětí už nebyl takový prostor a já začala vnímat více krajinu svého domova, Českosaského Švýcarska. Právě tím začalo další úžasné dobrodružství, plné radosti z plánování cest, objevování nových míst, dechberoucích výhledů i překrásné divoké přírody

KRÁSA CESTOVÁNÍ nemusí být ve velkých dálkách, kouzlo je v přítomném okamžiku a našich emocích, které přitom zažíváme.

A co pohyb? Vidět mě můžete na kolečkových bruslích, běžkách, na ferratách, nejčastěji ale na výšlapech s hůlkami na NORDIC WALKING.  Je to přirozený, rytmický pohyb, u kterého mám pocit, že lesem tančím a vlastně ani tolik nevnímám, že u toho zároveň posiluji téměř všechny svaly na těle.

Do přírody si chodím i pročistit hlavu a načerpat energii, stala jsem se certifikovanou lektorkou LESNÍ MYSLI, která nás učí jak léčivé účinky přírody prohloubit, propojit se s přírodou i sami se sebou.  

DOPŘEJTE SI TYTO ZÁŽITKY I VY.

lekce, kurz, Děčín, výlet, nejkrásnější výlet, průvodce, české švýcarsko, saské švýcarsko, průvodce, cestování, nordic walking
_IMG_20220811_121622x

PROČ VYRAZIT ZROVNA SE MNOU?

Naučím vás techniku správně, abyste s chůzi s holemi užívali, ne se o ně do kopce opírali a dolů je složili, jak to bývá běžné u trekingu. Zapojíte u toho zároveň až 90% svalů na těle. Výlety si tím zpříjemníte a uděláte i něco navíc pro své zdraví. 

Ve svém okolí jsem za ty roky poznala velkou spoustu značených i neznačených cest, které vám s radostí ukážu, aniž byste museli bloudit či prodírat se neschůdnými úseky, jako se to stávalo mě. 

I VY URČITĚ CHCETE VSADIT NA JISTOTU A VIDĚT TO NEJLEPŠÍ

Vybrala jsem své nejoblíbenější trasy převážně na německé straně, protože tam využijete komfort průvodce nejvíce. Cesty jsou tam hůře značené, terén je náročnější a GPS signál může mezi skalami vypadávat. Ráda vás ale provedu i po naší krásné české straně.

Výlet můžete obohatit o výuku Nordic Walking či o Lesní mysl, nebo si jen užívat objevování nového kraje s místním průvodcem.

JDETE DO TOHO?

Náš záměr

Pomáhám zpřístupnit náročný terén Saského i Českého Švýcarska každému, pro bezpečný zážitek a aktivní odpočinek.
K tomu učím Nordic Walking, velmi efektivní techniku chůze pro zdraví, kondici i pro radost, se kterou budou výlety ještě zábavnější.

Váš přínos

Užijete si to nejlepší z Českosaského Švýcarska. Ušetřím vás hledání cest, poradím s výběrem destinací a organizací cesty.
Navíc získáte znalost techniky Nordic Walking, kterou můžete ji využívat pro zdraví a radost každý den a ještě prohloubit vnímání přírody s Lesní myslí.

Proč?