NORDIC WALKING

V čem je Nordic Walking tak jedinečný?

nordicwalking, technika nordic walking, výlet, hubnutí, kondice
 • Pohyb je přirozený a se správnou technikou zapojíme téměř všechny svaly na těle.
 • Je velmi účinný pro zvyšování fyzické kondice, hubnutí, zlepšení držení těla, úlevě bolestí zad aj.
 • Je to nejen pohybová aktivita, ale i příjemné trávení volného času. Snad nikdo se do něj nemusí nutit, přesto je tak účinný.
 • Pro vysoký efekt se není třeba tolik „dřít“, ale provádět techniku správně.
 • Hole vám nebudou překážet, jako u obvyklejšího „trekingu“, vyhnete se přetěžování některých partií, u NW se chůze zrychlí.
 • Pohyb i pobyt v přírodě pozitivně ovlivňuje naší psychiku, pomůže ulevit od stresu a uvolnit psychické napětí.
 • Je vhodný téměř pro každého, má jen velmi málo zdravotních kontraindikací, využívá se také pro rehabilitaci, podporu funkce lymfatického systému, vhodný je pro obézní lidi, je přínosný pro celkové zdraví i psychickou pohodu. 
 • Můžeme ho provozovat po celý rok, je finančně nenáročný a dostupný pro každého.

Při správné technice Nordic Walking se o hole neopíráme, ale odrážíme se. Tato technika se často mylně zaměňuje za u nás běžnější treking. Ten nám ale stejný efekt nezajistí,  při opírání o hole zapojíme jen omezenou část svalů, některé svaly naopak spíše přetěžujeme, trekové hole slouží spíše k odlehčení při stoupání do kopce, mohou překážet a ne každého chůze s nimi baví.  Spousta lidí si tedy s těmito holemi pomůže do kopce, pak je složí a pokračuje bez nich. Pokud se ale naučíte správně techniku Nordic Walking, stane se z nich vítaná sportovní pomůcka, která vám chůzi udělá příjemnější. Tento styl zapojí všechny vaše svaly i mozkové hemisféry tak, že hole již nebudete chtít odložit. Jak já s nadsázkou říkám, tento druh chůze je prudce návykový. 

Jsem moc ráda, že jsem kurz Nordic Walking absolvovala, protože díky tomu vím, jak správně chodit s holemi a jakou mít nastavenou správnou výšku holí (myslela jsem si, že v obchodě=ve sportu mi poradí, ale nakonec jsem zjistila, že nejlepší je nechat si poradit u lektora, který hodiny vyučuje). Tento způsob pohybu mi dělá radost a dobíjí mne neskutečným způsobem baterky, vyhovuje mi, že „hůlkovat“ mohu kdykoliv a kdekoliv a za jakéhokoliv počasí a že tento druh pohybu se dělá venku, navíc se s „hůlkováním“ dá začít v jakémkoliv věku

Lenka K.

Nordic Walking, výlet, nejkrásnější výlet, průvodce, české švýcarsko, saské švýcarsko, průvodce, cestování, nordic walking, dovolená, příroda, pohoda

JAK ZAČÍT S NORDIC WALKING?

Pokud chcete znát první 3 KROKY K NORDIC WALKING a další zajímavé informace o NW,

Proč začít Nordic Walking s instruktorem?

 • Instruktor vás povede osvědčeným metodickým postupem, abyste rovnoměrně zapojili většinu svalů na těle. Je přitom důležité hlídat si správné postavení těla a zapojování horní i dolní části těla, asistence odborníka vám učení výrazně urychlí a ulehčí.
 • Instruktor vidí vaše chyby, které si sami zpočátku nejste ještě obvykle schopni sami uvědomit a správně opravit. Chybné provádění může vést k bolestem, přetěžování některých partií a snížení benefitů.  
 • Zpočátku může být náročná koordinace horní a spodní čáti těla. Asistence odborníka vám učení výrazně urychlí a ulehčí.
 • Budete techniku provádět správně hned od začátku, chůze bude po počáteční náročnější fázi příjemná přirozená. C
 • Pomůže vám s výběrem a nastavením holí, můžete si hole nejdříve vyzkoušet, pokud ještě nemáte vlastní.
 • Naučíte se vhodně rozcvičit, na závěr protáhnout, jak posilovat s vlastní vahou v přírodě nebo jak sestavit efektivní trénink.
 • S Nordic Walking Tours si projdete nové nádherné trasy v Českosaském Švýcarsku i okolí Děčína.
 • Při skupinových kurzech strávíte příjemný čas s podobně naladěnými lidmi, můžete i potkat parťáky na vaše další výšlapy.
 • Pokud chcete s Nordic Walking hubnout, jako certifikovaná výživová poradkyně vám mohu pomoci s výživovým i pohybovým plánem.

CHCETE SE NAUČIT NORDIC WALKING?

Objednejte si lekci

Napište nezávaznou poptávku do formuláře nebo na info@jitkakocova.cz či tel. 731 522 839.

KLASICKÝ KURZ nebo ZÁŽITKOVÝ KURZ?

BĚŽNÝ KURZ – výuka správné techniky v mírném, k tomu vhodném terénu v pomalém tempu, vhodná pro všechny věkové i výkonnostní skupiny. Celou lekci je kladen hlavní důraz na nácvik správné techniky.  Dají se jednoduše přizpůsobit potřebám skupiny či jednotlivce, nebývají fyzicky tolik náročné. Délka je obvykle 1,5 – 3 hodiny a ujdeme 3 – 7 km, u delších kurzů pro pokročilé i více.  

ZÁŽITKOVÝ KURZ – kombinace výuky techniky a výletu s průvodcem na nejatraktivnější místa Českosaského Švýcarska. Zpočátku se také zaměřujeme krok po kroku na nácvik správné techniky,  tu si ale rovnou převedeme do praxe v náročnějším terénu, může tam být větší převýšení, někde se objeví schody či žebříky. Délka je obvykle 3 – 5 hodin a ujdeme 10 – 16 km podle vybrané trasy.

Chcete kompletní program na HUBNUTÍ včetně jídelníčku?

proc nordic walking2

CENÍK LEKCÍ NORDIC WALKING

ceník je platný od  1.7.2022

CHCI SI OBJEDNAT KURZ, LEKCI nebo získat více informací