REZERVUJTE SI SVŮJ ZÁŽITEK

Vyberte si trasu a termín, případně napište svůj dotaz. Pokud vám žádný z uvedených termínů či nabízená trasa nevyhovuje, uveďte to ve formuláři nebo zavolejte na tel. 731 522 839 či napište  na info@jitkakocova.cz.

PODMÍNKY PRO STORNOVÁNÍ TERMÍNU
Při stornování termínu 6 a více dnů před samotnou aktivitou, vám bude termín bezplatně zrušen a můžete si vybrat jakýkoliv další volný termín.

Při stornování termínu 5 – 1 den před konáním akce vám bude nabídnut jiný termín.

V případě, že termín zrušíte 24 hodin před začátkem akce nebo se na aktivitu nedostavíte vůbec, bude Váš termín 100 % uplatněn bez jakékoliv další náhrady

V případě zrušení nebo změny termínu akce například kvůli extrémním povětrnostním podmínkám vám bude nabídnut nový termín, případně vrácení voucheru dle podmínek Slevomatu. 

* Kompletní Všeobecné obchodní podmínky si můžete přečíst zde. 

4__3_-removebg

CO VÁS NA KTERÉ TRASE ČEKÁ? 

LILIENSTEIN – trasa vede na jednu z nejkrásnějších stolových hor Saského Švýcarska u malebného městečka Bad Schandau jen kousek za hranicemi. Rovinaté úseky vedou krásnými lesními cestami a jsou ideální pro techniku Nordic Walking, na vrchol hory pak budeme zdolávat mnoho schodů nahoru i dolů, odměnou nám budou nezapomenutelné výhledy na kaňon Labe i okolní stolové hory. Délka trasy 9 km.

PFAFFENSTEIN – další překrásná stolová hora s dalekými výhledy do okolí. K hoře se přiblížíme po rovinatých lesních stezkách, při výstupu i sestupu nás však budou čekat úseky se schody i žebříky. Zato nás však nahoře čeká mnoho dechberoucích výhledů, krásná kamenná rozhledna a nevynecháme ani malebnou vyhlídku na štíhlou krásku Barbarine, 80 metrů vysokou skalní věž ve tvaru ženské postavy. Trasa je dlouhá necelých 11 km.

KAISERKRONE A ZIRKELSTEIN – trasa vede z Hřenska, odkud přejedeme přívozem na německou stranu Labe a odtud vystoupáme do horní části útulné vesničky Schöna. Vystoupáme po schodech na vyhlídku Kaiserkrone, která má několik vyhlídkových okruhů. Odsud zamíříme k nejmenší stolové hoře Zirkelstein. Kdo se odváží vylézt po žebřících až nahoru, užije si úžasný kruhový výhled, ze kterého bude mít Českosaské Švýcarsko jako na dlani. Výhodou je, že komu výšky nedělají dobře, výstupy na vrcholy hor se dají vynechat, přesto si užijete krásná panorama i cestou. Délka trasy 10 km.

OKOLÍ JETŘICHOVIC – 

Trasa vede malebným Pavlíniným údolím, klikatou cestou podél říčky Chřibská Kamenice. Zpátky půjdeme turisticky méně známou, přesto zajímavou Tesanou cestou. Jako přídavek si můžeme navštívit i 7 trpaslíků nebo si vyšlápnout na Křížový vrch. Délka trasy 7-8 km.

Možná je náročnější varianta okolo romantické skalní kaple ve Všemilech, cestou navštívíme 33 metrů široký skalní převis obývaný v pravěku a překrásné výhledy, které nám odhalí pohled na České Švýcarsko zase z jiné perspektivy. Na závěr se opět podíváme na začátek Pavlínina údolí, podíváme se do Rusalčiny jeskyně a možná uvidíme i vodníka. Trasa je dlouhá 10 km a je na ní ke konci prudší klesání.

Zážitkové kurzy jsou středně náročné a u některých tras bývá prudší stoupání či klesání, na stolové hory zase vedou schody či žebříky (viz popis vyznačených tras, nejméně náročná trasa je v okolí Jetřichovic zcela bez schodů). Ovšem díky technice Nordic Walking je můžete zvládnout lehčeji než obvykle a tuto techniku potom využívat i při svých dalších výšlapech.

Tyto kurzy nejsou vhodné pro ty, kteří řeší vážnější zdravotní potíže například s klouby. V takovém případě bych doporučila spíše standardní či individuální kurzy Nordic Walking, které se dají přizpůsobit. 

V případě pochybností mi zavolejte na telefonní číslo 731 522 839.

Na start se každý dopraví sám, zašlu vám přesný bod do navigace a mapku parkoviště. Na některá místa je možno se dopravit veřejnou dopravou, případně pomohu najít spoj. 

Odvoz autem z Děčína je také možný a to pro 1-4 osoby (cena 80 Kč / osoba na české straně, 120 Kč / osoba, pokud se jede do Německa). 

Možnost dopravy pro větší skupinu lidí bychom řešili individuálně. 

Ano, zda využijete možnost výuky Nordic Walking nebo ne je čistě na vás. 

Pokud si nejste jistí, zda je to pro vás, doporučuji to alespoň zkusit.  Velmi často se mi totiž stává, že po naučení správné techniky začne tento styl chůze bavit i ty, kteří se dříve o hole jen opírali a hole jim pak spíše překáželi nebo je chůze s holemi příliš nelákala. I kdyby toto nebyl váš případ, hole jsou skládací a dají se případně dát do batohu.

Zavolejte mi nebo mi  napište, vhodnost vybraného kurzu či trasy bychom řešili individuálně. U závažnějších potíží doporučuji konzultovat účast kurzu s vaším ošetřujícím lékařem.

Nikoliv, v ceně kurzu je  jejich zapůjčení. Hole si nejdříve vyzkoušíte, zjistíte, zda vás bude aktivita bavit a zároveň poradím, jaké hole si vybrat, aby vyhovovaly právě vám. Bohužel, často se stává, že v obchodě i poradí špatný typ holí.

V případě zájmu u mě můžete hole či příslušenství zakoupit.  

Ano, ráda vám vystavím dárkový poukaz na všechny své aktivity. Pokud chcete, mohu ho graficky zpracovat s fotografií obdarovaného nebo s vámi vybraným obrázkem.