NABÍDKA

SIPKA_BEZ_POZADI

VÝLETY A KURZY NW V SASKÉM ŠVÝCARSKU

ZÁŽITKOVÉ CESTY S PRŮVODCEM A VÝUKOU TECHNIKY NORDIC WALKING

Provedu vás po těch nejkrásnějších místech Saského či Českého Švýcarska. Vychutnáte si je v bezpečí s průvodcem, bez rizika bloudění, uvidíte top destinace a navíc ušetříte spoustu času, který byste museli věnovat plánování.

Zároveň máte možnost spojit objevování nových míst s kurzem správné techniky Nordic Walking, tedy dynamické chůzi s holemi odlišné od běžného trekingu, která dodá vašim výletům více pohodlí a zdravotních benefitů, případně i s Lesní myslí, tedy vědomím využitím léčivých účinků přírody.

IMG_20220910_144107x

3 kroky k Nordic Walking

Chcete začít s Nordic Walking a nevíte, kde začít, jaké si pořídit hole a jak se naučit techniku?

Stáhněte si e-book zdarma

Nordic Walking, Kurzy Nordic Walking, výlet, nejkrásnější výlet, průvodce, české švýcarsko, saské švýcarsko, průvodce, cestování, nordic walking, dovolená, příroda, pohoda

LEKCE TECHNIKY NORDIC WALKING

VÝUKA NORDIC WALKING A SPOLEČNÉ VÝŠLAPY V OKOLÍ DĚČÍNA

Pořádám lekce správné techniky Nordic Walking v okolí Děčína, Ústí nad Labem, České Lípy a Teplic. Základní kurz je koncipován tak, aby ho zvládl každý, tedy i lidé s nadváhou či některými zdravotními potížemi obvykle s možností navázat dalším kurzem, kde techniku společně doladíme. Možné jsou i individuální lekce či kurzy.

Pravidelně se konají společné výšlapy s Nordic Walking na místa turistická i téměř neznámá. Vhodné jsou ať už jen chcete trávit čas v přírodě, poznávat nová místa nebo pilovat techniku pod vedením instruktora. Vhodné i když nemáte parťáky na výlety nebo se sami neradi pouštíte do neznámých míst.

jóga, aromaterapie, Lesní Mysl, Nordic Walking

POBYTY S NORDIC WALKING A JÓGOU

RELAXAČNÍ VÍKENDY S NW, JÓGOU, AROMATERAPIÍ A LESNÍ MYSLÍ

Pravidelně organizujeme relaxační víkendové pobyty s výlety a výukou Nordic Walking, jógou, aromaterapií, Lesní myslí a případně i povídáním o výživě i dalších aktivit, které máte rádi.

Ubytování v atraktivní lokalitě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. V případě individuálního pobytu lze zvolit i z jiných možností.

INDIVIDUÁLNÍ AKCE, TEAMBUILDING

VÝLETY A AKCE NA MÍRU PRO JEDNOTLIVCE I KOLEKTIVY

Hledáte program pro partu lidí nebo teambuilding pro své zaměstnance? Program vám zorganizuji přímo na míru. Vybrat si můžete z nabídky aktivit v dobrodružném duchu nebo naopak v relaxační atmosféře s přínosem pro zdraví a uvolnění od stresů. V případě zájmu pomohu zařídit ubytování, stravování či rozšířit o další aktivity, které vás napadnou.

Zvolit můžete kteroukoliv trasu v Českém i Saském Švýcarsku nebo za vámi mohu dojet kamkoliv po České republice.

bIMG_20220528_130758

10 NEJ V SASKÉM ŠVÝCARSKU

Tipy co na svých výletech nevynechat, na co se připravit a  něco pro milovníky in-line bruslení.

Stáhněte si e-book zdarma

Ještě něco navíc

výlet, nejkrásnější výlet, průvodce, české švýcarsko, saské švýcarsko, průvodce, cestování, nordic walking, dovolená, příroda, pohoda

LESNÍ MYSL

Obohaťte své výlety o Lesní mysl, finský koncept, který nám pomáhá prohloubit léčivé účinky lesa, ulevit od stresu a dnešního rychlého tempa, na které nejsme od přírody nastaveni. Lesní mysl nás do přírody vede vědomě, učí vnímat les všemi smysly a podporuje vnímání dobrých věcí v našem životě. Naučím vás krátká a jednoduchá cvičení, kterými pak můžete zpříjemnit své cesty do přírody i kdykoliv po návratu domů.

V případě, že Lesní mysl zažijeme se skupinou, je zde zároveň možnost společného sdílení, které obohatí jak ty, kteří se rozhodnou sdílet, tak i pokud jen posloucháte. Díky možnosti sdílení je tato aktivita velmi vhodná pro jednotlivce, partnery, kamarády, rodinu, skupinu lidí i jako stmelovací program pro váš teambuilding. 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Pokud jste nenašli tu vaši, napište mi nebo zavolejte 731 522 839.

Na základním kurzu či klasické soukromé lekci budeme pilovat správnou techniku Nordic Walking. Trasy jsou vybírány tak, aby byly méně náročné s jednoduchým profilem, a my se mohli zcela soustředit na nácvik správné techniky. Lekce obvykle trvají 1,5 – 3 hodiny. 

Zážitkový kurz je kombinace výuky NW a výletu s průvodcem na ty nejatraktivnější místa v Saském či Českém Švýcarsku. Na některých zdoláme majestátní stolové hory, navštívíme středověký hrad, pohlédneme na Labský kaňon z přívozu. Na rovinatých úsecích trasy budeme cvičit správnou techniku Nordic Walking, občas nás ale budou čekat schody, žebříky, nebo stoupání, někde i překročíme kmen stromu, potůček nebo přejdeme louku. Zpočátku budeme cvičit techniku stejně jako u běžných kurzů, pak ji ale rovnou převedeme do praxe a užijeme si současně zážitek z objevování nových překrásných míst. Výšlapy mohou trvat 4 – 8 hodin podle zvolené trasy, takže i tady bude dostatek času získat základ této techniky chůze. 

U zážitkových kurzů a výletů je vyznačena náročnost a zda při nich musíte zdolávat schody či žebříky. Na většině výletů  v Saském Švýcarsku počítejte spíše s kopcovitým terénem.

U vypsaných kurzů v Děčíně a sousedících městech je naopak terén mírný, smyslem je hlavně pilovat techniku Nordic Walking a vhodné jsou i pro úplné začátečníky a nesportovce.

Pokud jste dosud nesportovali nebo máte větší zdravotní omezení, vyberte výlety s nižší náročností nebo se můžeme domluvit na individuálním programu. Při přihlášení na kurz mi prosím tuto skutečnost hlaste, abych mohla program přizpůsobit.

Na start se každý dopraví sám, zašlu vám přesný bod do navigace a mapku parkoviště. Na některá místa je možno se dopravit veřejnou dopravou, případně pomohu najít spoj. 

Odvoz autem z Děčína je také možný a to pro 1-4 osoby (cena 50 Kč / osoba na české straně, 100 Kč / osoba, pokud se jede do Německa). 

Možnost dopravy pro větší skupinu lidí bychom řešili individuálně. 

Ano, zda využijete možnost výuky Nordic Walking nebo ne je čistě na vás. 

Pokud si nejste jistí, zda je to pro vás, doporučuji to alespoň zkusit.  Velmi často se mi totiž stává, že po naučení správné techniky začne tento styl chůze bavit i ty, kteří se dříve o hole jen opírali a hole jim pak spíše překáželi nebo je chůze s holemi příliš nelákala. I kdyby toto nebyl váš případ, hole jsou skládací a dají se případně dát do batohu.

Zavolejte mi nebo mi  napište, vhodnost vybraného kurzu či trasy bychom řešili individuálně. U závažnějších potíží doporučuji konzultovat účast kurzu s vaším ošetřujícím lékařem.

Nikoliv, v ceně kurzu je  jejich zapůjčení. Hole si nejdříve vyzkoušíte, zjistíte, zda vás bude aktivita bavit a zároveň poradím, jaké hole si vybrat, aby vyhovovaly právě vám. Bohužel, často se stává, že v obchodě i poradí špatný typ holí.

V případě zájmu mohu koupi holí či jejich příslušenství zprostředkovat. 

Ano, ráda vám vystavím dárkový poukaz na všechny své aktivity. Pokud chcete, mohu ho graficky zpracovat s fotografií obdarovaného nebo s vámi vybraným obrázkem.