POBYTY

VÍKENDOVÝ POBYT V KRÁSNÉ LÍPĚ

S NORDIC WALKING, JÓGOU, LESNÍ MYSLÍ A AROMATERAPIÍ

Relaxační pobyt v krásném prostředí Českého Švýcarska, který vás nabije energií.  Co vás tam čeká?

Ranní jóga nás příjemně naladí na celý zbytek dne.

Bohatá snídaně formou švédského stolu.

Výlet za poznáváním těch nekrásnějších míst v okolí, spojený s výukou techniky Nordic Walking.  Kdo s tím ještě žádnou zkušenost nemá, bude překvapený, jak odlišná je od běžné chůze s oporou holí a výšlapy si díky můžete užít ještě více. Přestože při této technice tělo intenzivně pracuje, únava je obvykle vnímána méně než u jiných sportů, například běhu. Rovnoměrně zapojíte až 90% svalů, je to ideální pohyb pro kondici, hubnutí a hlavně pro radost. Tento pohyb je s trochou nadsázky „prudce návykový“, znalost techniky si odnesete domů a může vám zpříjemnit třeba každý den. Zapůjčení holí na NW je v ceně. Více o Nordic Walking se dočtete zde.

Lesní mysl je způsob, jak využít ještě více léčivou sílu přírody, být v ní vědomě, uvolnit stres. Jsou to krátká, jednoduchá cvičení, která si pak můžete sami využívat. 

Aromaterapie je další způsob, jak si zpříjemnit den a podpořit své zdraví a pohodu. V rámci povídání o účincích a jak je využít v praxi si budete moci pestrou škálu esenciálních olejů očichat a vytvoříte si voňavé „překvapení“. 

Povídání s certifikovanou výživovou poradkyní – bude pouze v případě vašeho zájmu (jako alternativní program místo aromaterapie pro ty, kteří již jednou podruhé nebo i pro kohokoliv, koho téma zajímá). Je možno zvolit formu přednášky o zdravé výživě, jídelníčku či péči o střeva, případně klást vaše otázky.

Navštívíme vyhlášený pivovar Falkenštejn a Nobilis Tilia, místního výrobce kvalitní přírodní kosmetiky, v areálu je prodejna a bylinková zahrádka a útulná kavárna.

Víkend je vhodný i pokud k sobě nemáte parťáka, tady jich poznáte spoustu a věřím, že si víkend užijete úplně stejně a nejspíš tam nebudete jediná.

Ubytování na 2 noci je zajištěno v domu U šípku v Krásné Lípě včetně dvou snídaní a páteční večeře (dříve U lamy), více na odkazu zde:  www.u-lamy.penzion.cz 

víkend NW_rijen22
121
výlet, nejkrásnější výlet, průvodce, české švýcarsko, saské švýcarsko, průvodce, cestování, nordic walking, dovolená, příroda, pohoda

LESNÍ MYSL

Výlety můžete obohatit o Lesní mysl. To je finský koncept sebepéče, který nás učí prohloubit léčivé účinky lesa, ulevit od stresu a rychlého tempa. Vede nás do vědomě do přírody, ke zklidnění a vnímání lesa všemi smysly, zároveň podporuje i vnímání sebe samých, dobrého v našem životě. Naučím vás krátká a jednoduchá cvičení, kterými pak můžete obohatit své cesty do přírody i kdykoliv jindy.